Jana Kalvodová, JK BUS

Irsko - Oslavy sv. Patrika v Dublinu a Wiclow Mountains

kufr

Termín:14.03. (Ne) - 18.03. (Čt) 2021

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:949681

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 20 990 Kč

Ubytování
4x v hotelu ***
Úvod
Vydejte se do Dublinu a jeho okolí v období svátku Sv. Patrika, a zažijte tak unikátní atmosféru snad nejpopulárnější oslavy na světě! Kromě oslav je ještě mnoho dalších důvodů, proč se vypravit do Irska. Keltské památky, jedinečná kultura, bohatá historie, pozoruhodné stavby, hospody s nezapomenutelnou atmosférou a vyhlášeným pivem. Ale jedním z podstatných důvodů cesty do Irska je i příroda. Známe místa, kde si dosyta vychutnáte přírodu Zeleného ostrova, přestože se budeme nacházet nedaleko Dublinu. V metropoli proslavené svými hospůdkami s živou hudbou a všudypřítomnou dobrou náladou jsme navíc ubytováni a díky neomezenému využití místní dopravy budete mít možnost objevit ji v libovolnou denní dobu! A zejména pak v den oslav sv. Patrika! Kromě detailního prozkoumání města, návštěvy pivovaru Guinness a palírny Jameson se můžete těšit na procházky a okázalé keltské stavby ve Wiclow Mountains a výlety k pobřeží. Všechny výlety a místní MHD jsou již zahrnuty v ceně zájezdu! Pečlivě promyšlený program je zárukou, že čas strávený na ostrově si vychutnáte opravdu se vším všudy.
Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy do Dublinu, přejezd do místa ubytování, možnost posezení v typické irské hospůdce.
2. den:
snídaně, městskou dopravou a příměstskou železnicí do HOWTH na poloostrově Howth Head. Nenáročná pěší túra (2-3 h podle chuti každého z vás) od pobřeží k pobřeží na severu zátoky Dublin Bay nabízí mnoho krásných výhledů ze strmých útesů. Z povzdáli postupně doplní výhledy i městská zástavba DUBLINU, do kterého se na odpoledne vrátíme. První část prohlídky města nás zavede na univerzitu TRINITY COLLEGE s možností návštěvy staré knihovny a výstavy proslulé BOOK OF KELLS. Kolem hlavní třídy O'CONNEL STREET a DUBLIN CASTLE přes HALFPENNY BRIDGE do slavné čtvrti TEMPLE BAR, kde je možné každý den zažít neopakovatelnou atmosféru v několika hospůdkách s živou hudbou. Večer návrat na ubytování.
3. den:
snídaně, výletu do GLENDALOUGH. Zde navštívíme historické sídliště s pozůstatky kláštera, 30 m vysokou válcovou věží, typický keltský hřbitov a další stavby. Komplex patří k nejvýznamnějším památkám Irska. Nachází se v úzkém, hustě zalesněném údolí s jezery Upper Lake a Lower Lake. Tato oblast je srdcem národního parku WICKLOW MOUNTAINS. Zde nás čeká nenáročná procházka mezi jezery a poté se již vrátíme zpět do DUBLINU. Následuje návštěva OLD JAMESON DESTILLERY a muzea pivovaru GUINNESS. Obě prohlídky zahrnují i ochutnávku! Zájemci si poté mohou znovu vychutnat báječnou večerní atmosféru čtvrti TEMPLE BAR, kde již vrcholí přípravy na napjatě očekávaný a všemi milovaný svátek SV. PATRIKA. Město je již na nohou, neboť brzy nastane oslava, která má v Irsku větší význam než oslavy Nového roku. Návrat na ubytování.
4. den:
snídaně, dopoledne výlet na jih do pobřežního města GREYSTONES. V klidné přírodě se na útesech s výhledy na rozbouřené moře a soustavu železničních tunelů pod námi projdeme do plážového letoviska BRAY. Zde se otužilci mohou vykoupat a pak již pokračujeme zpět do města. Celý odpolední, večerní a pro zájemce i noční program je vyčleněn pro účast na oslavách SV. PATRIKA. Nejlepším místem je samozřejmě TEMPLE BAR, avšak byla by škoda nenavštívit ani svátečně vyzdobené katedrály CHRIST CHURCH s největší kryptou na ostrově a rovněž i katedrálu SV. PATRIKA, nesoucí právě jméno irského patrona. Oslavy včetně mnoha tradičních akcí probíhají po celý den a končí až na ránem. Těšit se můžete na opravu nezapomenutelné zážitky a zejména příjemnou atmosféru živé hudby, veselení a kostýmů, které k nejpopulárnější oslavě na světě neodmyslitelně patří.
5. den:
snídaně, individuální volno, transfer na letiště, odlet. Návrat do ČR.
Cena zahrnuje
zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků a příručního zavazadla v max. výši 5 500 Kč, veškerá doprava dle programu (místní doprava, vlaky, popř. taxi a najatá doprava), neomezená jízdenka na MHD na celou dobu pobytu (s výjimkou příletového a odletového dne), 4x ubytování v ***hotelu se snídaní v dosahu MHD, výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
odbavené zavazadlo, ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 2 800 Kč, odbavené zavazadlo 2 200/zpáteční let, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 225 Kč.

Irsko - Oslavy sv. Patrika v Dublinu a Wiclow Mountains

destinace: Irsko, Poznávací zájezdy - Irsko, Irsko

termín:14.03. (Ne) - 18.03. (Čt) 2021 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Irsko - Oslavy sv. Patrika v Dublinu a Wiclow Mountains
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...