Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Chorvatsko

Chorvatsko

 

Chorvatsko (starší název Charvátsko, chorvatsky Hrvatska) je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Jeho sousedy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Hlavním městem je Záhřeb.

Tuto nedalekou zemi není třeba představovat – je již po dlouhá léta cílem dovolené mnoha turistů z celé Evropy.

Překrásné přírodní scenérie, kilometry nádherného pobřeží, oblázkové a místy i písečné pláže jsou omývané čistým Jaderským mořem. Krása jaderského pobřeží je umocněna pohořím, které se vzpíná nad letovisky a kontrastuje s mořem. Představujeme Vám jen malou část toho, co Vám Chorvatsko může nabídnout. Jsou to letoviska, která si oblíbili naši klient, a to zejména Makarskou riviéru...

Moderní Chorvatsko se skládá ze Středního Chorvatska s Chorvatským Přímořím(Záhřeb a okolí až k řece Ilově na východě, Karlovacká oblast, Rijeka a okolí, oblast Liky až k řece Zrmanji), přirozeným centrem je Záhřeb a na Chorvatském Přímoří pak Rijeka. Dalmácie, ale s územím bývalé republiky Dubrovník, Slavonie na východě země (od řeky Ilovy na východ, ke Slavonii však historicky náleží také Sremský okruh v dnešní Srbské autonomní oblasti Vojvodině), přirozeným centrem je Osijek, z většiny bývalého markrabství Istrie, tj. Istrijského poloostrova na západě Chorvatska, centrem je město Pula. Dále pak k Chorvatsku patří ještě původně uherské oblasti Mezimuří a jižní části Baranje.

Chorvatsku měnu lze koupit v českých bankách a některé nabízejí v sezóně výhodnější podmínky.Další možností je vzít si sebou do Chorvatska prostředky v EUR nebo v některé jiné plně konvertibilní měně a podle potřeby je měnit na kuny. Je dobré mít na cestu také trochu drobných v cizí měně (na mýtné a jiné poplatky). Je třeba pamatovat na to, že čím víc směn valut se provádí, tím více se zaplatí na směnárenských poplatcích.

Ve všech ročních obdobích stoupají teploty vzduchu na pobřeží od severozápadu k jihovýchodu. Vzhledem ke své poloze mají ostrovy v létě relativně poněkud nižší teploty než pobřeží pevniny. To je také jeden z důvodů, proč jsou ostrovy tak oblíbené: vedra tu nejsou nikdy tak únavná jako na pevnině. Např. letní teploty na Hvaru se pohybují v průměru od 20,2 do 24,9°C, kdežto ve Splitu vystupují až na 25,9°C.

Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec. Nejvyšší průměrná teplota byla v tuto dobu naměřena ve Splitu: 25,9°C. Teploty v noci se v severní části pohybují od 20,7 do 23,9°C, ve střední části od 20,6 do 25,9°C a v jižní části od 21,9 do 25,4°C.

 

Státní zřízení: parlamentní republika

Hlavní město: Záhřeb

Celková rozloha: 56 542 m2

Počet obyvatel: 4 290 612

Měna: Kuna (HRK)

Telefonní předvolba: +385

Chorvatsko vstoupilo do Evropské unie dne 1. července 2013, a stalo se tak jejím 28. členským státem. O členství požádalo v roce 2003 a Evropská komise zemi doporučila za oficiálního kandidáta na členství začátku roku 2004. Přístupová jednání komplikovaly zejména pohraniční spory se Slovinskem, členem Evropské unie.

  • Doporučujeme
Hotel Biokovka

Hotel Biokovka

Chorvatsko, Makarská riviera

  • Doporučujeme
Hotel Podgorka

Hotel Podgorka

Chorvatsko, Makarská riviera

Oblíbený hotel Podgorka se nachází v centru městečka na živé nábřežní promenádě.Je vybaven restaurací, kavárnou, barem, letní terasou,parkování u hotelu za poplatek.Oblázková pláž s drobnými kamínky je vzdálená pouhých 20 m od hotelu.

  • Doporučujeme
Vila Diana

Vila Diana

Chorvatsko, Makarská riviera

Moderně zařízené velké apartmány s klimatizací (platí se na místě), SAT TV, s vybaveným kuchyňským koutem a lednicí, sprchou, WC a Wi-Fi. Apartmány mají prostorné balkony směrem k moři. Vila Diana se nachází 90 metrů od oblázkové pláže vhodné i pro děti.

 
Facebook