Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Itálie

Itálie

Itálie je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Itálii navíc patří území obklopené Švýcarskem Campione d´Italia. Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhénské moře a Ligurské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie. Itálie je členskou zemí Evropské unie a NATO.

Hlavním městem je od roku 1861 Řím.

Pobřeží je na západě členité se zálivy, na východě ploché. Celková délka pobřeží je asi 7600 km. Povrch převážně hornatý. Dominují Západní a Východní Alpy, na severu přesahující 4000 m n. m. včetně nejvyšší hory Monte Bianco (Mont Blanc). V nich jsou častá jezera (Lago di Garda, Lago Maqqiore, Lago di Como). Celý Apeninský a Kalabrijský poloostrov (Calabria) a největší středomořský ostrov Sicílii (Sicilia) vyplňuje pohoří Apeniny dosahující téměř 3000 m n. m. Pásmo Apenin je seismicky velmi aktivní. Na jihu se vyskytuje několik doposud činných sopek Vesuv (Vesuvio), Etna (nejvyšší činná sopka Evropy, 3323 m n. m.) a sopek v souostroví Lipari. Hospodářsky významná je Pádská nížina v okolí řeky Pád (Po). Druhým největším ostrovem Středozemního moře je Sardinie (Sardegna).

Itálie je obklopená mořem pro svůj peninsulární charakter. Středozemní moře (původně Mare Nostrum, naše moře, jak mu říkali Římané) je z historických důvodů rozděleno na čtyři části: Jaderské moře, Tyrhénské moře, nejkrásnější Jónské moře a Ligurské moře. Na západ od Sardinie se nachází Sardské moře (il mar di Sardegna) a na jih od Sicílie Sicilský kanál (il canale di Sicilia) a Maltézský kanál (il canale di Malta). Sicílii od Kalábrie odděluje Messinská úžina(lo stretto di Messina) a od Afriky Sicilský kanál. Římská říše zanechala na území Itálie obrovské archeologické, kulturní a literární dědictví.

Mezi hlavní ekonomická odvětví patří turistika, strojírenství, chemický a potravinářský průmysl a módní návrhářství. Itálie je členem osmi nejvyspělejších zemí světa G8.

Rok přistoupení k EU: Zakládající člen EHS
Státní zřízení: Republika
Hlavní město: Řím
Celková rozloha: 301 263 km²
Počet obyvatel: 57,6 milionu
Měna: Euro

 Telefonní předvolba:  +39

Apartmány LA FATTORIA

Apartmány LA FATTORIA

Itálie, Kalábrie

  • Doporučujeme
Atlantis Palace ***

Atlantis Palace ***

Itálie, Sicílie

Moderní, velmi pěkný hotel je obklopen krásnou tropickou zahradou a nabízí nezapomenutelný panoramatický výhled na sopku Etna. Vhodný pro všechny věkové kategorie a pro rodiny s dětmi.

  • Doporučujeme
Hotel Ambassador ***

Hotel Ambassador ***

Itálie, Caorle

Vybavení hotelu Ambassador: recepce, hala/vestibul, společenská místnost, WI-FI síť: zdarma, výtah, parkování: zdarma, podle dostupnosti, snídaňová jídelna, jídelna, restaurace, bar, terasa, slunečníky: zdarma u bazénu podle dostupnosti, skládací židle: zdarma u bazénu podle dostupnosti, plážové služby: zdarma, 1 slunečník a 2 rozkládací židle na pláž pro každý pokoj.

  • Doporučujeme
Hotel La Perla ***

Hotel La Perla ***

Itálie, Lago di Garda

  • Doporučujeme
Hotel Marechiaro ***

Hotel Marechiaro ***

Itálie, Gargano

Hotel je umístěn 15 metrů od pláže s pozvolným vstupen do vody a 600 metrů od centra. Hotel je vybaven: recepce / lobby s TV sat., restaurace, 2x výtah, vyhrazené parkoviště (ve vzdálenosti 250 m); za poplatek též internet point, wi-fi připojení k internetu, prádelna; malé domácí zvíře za poplatek (25 € / týden, jen v P2 balkon); na vyhrazené pláži restaurace / pizzerie / večerní diskobar s TV, malé dětské hřiště, animační programy (od 01.06. do 07.09.). Relax a sport: plážový servis (slunečník a 2 lehátka / pokoj v ceně), hřiště na plážový volejbal a plážový tenis, terasa na aerobik a půjčovna vodních šlapadel a kajaků; za poplatek též 2x vířivka až pro 6 osob a půjčovna jízdních kol.

Hotel Scoglio Del Leone ****

Hotel Scoglio Del Leone ****

Itálie, Kalábrie

Hotel Scoglio Del Leone s přátelskou atmosférou se nachází na svahu a má nádherný panoramatický výhled do okolí. Nejbližší restaurace a bary jsou cca 200 m. Nákupní možnosti cca 3 km, v centru městečka Zambrone. Městečko Tropea je vzdáleno cca 9 km. Vzdálenost od letiště v Lamezia Terme je cca 40 km. Vlastní písčito-oblázková pláž s průzračně čistou vodou je vzdálena cca 400 m od hotelu a je možné využít hotelový minibus zdarma. K dispozici jsou sprchy. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma. Plážové osušky (za poplatek cca 7 EUR/kus). Příjemný hotel Scoglio Del Leone umístěný v krásném terasovitém areálu, obklopený bohatou zelení, svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí, restauraci, dva bary a konferenční místnost. V udržované a stále zelené zahradě je jeden pěkný bazén s oddělenou částí pro děti. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu k dispozici zdarma. Wi-Fi připojení je k dispozici na hotelové recepci zdarma. Na pokojích je možné kabelové připojení za poplatek cca 10 EUR/30 min. Hotel Scoglio Del Leone příležitostně pořádá denní animační a zábavné večerní programy (v provozu 14. 6.–7. 9.). Pro děti je zde dětské hřiště a miniklub. Zdarma si můžete zahrát plážový volejbal nebo si zacvičit ve fitness centru. Za návštěvu stojí vyhledávané a oblíbené pobřežní městečko Tropea, kde můžete navštívit zajímavé kulturní a historické památky.

  • Doporučujeme
Hotel Villa Dirce ****

Hotel Villa Dirce ****

Itálie, Lago di Garda

4* hotel Villa Dirce leží v městečku Limone sul Garda, od centra je vzdálen 2km u hlavní silnice přesto na klidném místě. 2 km od centra, 100 m od jezera Vybavení: recepce, noční hlídač, hala, klimatizované prostory, TV místnost, výtah, restaurace, bar, terasa s barovým servisem, parkoviště, sejf na recepci, bazén, whirlpool

  • Doporučujeme
Rezidence Tiepolo

Rezidence Tiepolo

Itálie, Bibione

Rezidence Tiepolo je vzdálena asi 80 m od pláže a 200 m od hlavní obchodní třídy.

  • Doporučujeme
Villa Al Parco ***

Villa Al Parco ***

Itálie, Ischia

Velmi oblíbený rodinný hotel, sestávající z hlavní budovy a přilehlých pavilonů, leží v krásné exotické zahradě, pouhých 500m od slavné písčité pláže San Francesco. Do živých uliček středověkého Foria se dostanete příjemnou 15min procházkou při moři nebo 5 min jízdou ostrovním autobusem. Nedaleko hotelu se nachází slavná botanická zahrada La Mortella, jejímž patronem je následník britského trůnu - princ Charles.

  • Doporučujeme
Villaggio Michelangelo / San Siro

Villaggio Michelangelo / San Siro

Itálie, Bibione

Rozsáhlý komplex dvoupodlažních řadových vilek s několika bazény (Michelangelo) a sousední menší komplex jednopodlažních a dvoupodlažních řadových vilek s jedním bazénem (San Siro)

  • Doporučujeme
Villaggio Tivoli

Villaggio Tivoli

Itálie, Bibione

Nachází se v Bibione – centrum v blízkosti Lunaparku a tržiště, písečná pláž je vzdálená 500 m od ubytování. Residence Tivoli - rozsáhlý komplex přízemních a dvoupodlažních řadových vilek se 2 bazény, 2x dětský bazének, dětské hřiště, 1 vyhrazené venkovní parkovací stání pro každý apartmán, za poplatek tenisový kurt.

 
Facebook