Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Itálie

Itálie

Itálie je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Itálii navíc patří území obklopené Švýcarskem Campione d´Italia. Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhénské moře a Ligurské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie. Itálie je členskou zemí Evropské unie a NATO.

Hlavním městem je od roku 1861 Řím.

Pobřeží je na západě členité se zálivy, na východě ploché. Celková délka pobřeží je asi 7600 km. Povrch převážně hornatý. Dominují Západní a Východní Alpy, na severu přesahující 4000 m n. m. včetně nejvyšší hory Monte Bianco (Mont Blanc). V nich jsou častá jezera (Lago di Garda, Lago Maqqiore, Lago di Como). Celý Apeninský a Kalabrijský poloostrov (Calabria) a největší středomořský ostrov Sicílii (Sicilia) vyplňuje pohoří Apeniny dosahující téměř 3000 m n. m. Pásmo Apenin je seismicky velmi aktivní. Na jihu se vyskytuje několik doposud činných sopek Vesuv (Vesuvio), Etna (nejvyšší činná sopka Evropy, 3323 m n. m.) a sopek v souostroví Lipari. Hospodářsky významná je Pádská nížina v okolí řeky Pád (Po). Druhým největším ostrovem Středozemního moře je Sardinie (Sardegna).

Itálie je obklopená mořem pro svůj peninsulární charakter. Středozemní moře (původně Mare Nostrum, naše moře, jak mu říkali Římané) je z historických důvodů rozděleno na čtyři části: Jaderské moře, Tyrhénské moře, nejkrásnější Jónské moře a Ligurské moře. Na západ od Sardinie se nachází Sardské moře (il mar di Sardegna) a na jih od Sicílie Sicilský kanál (il canale di Sicilia) a Maltézský kanál (il canale di Malta). Sicílii od Kalábrie odděluje Messinská úžina(lo stretto di Messina) a od Afriky Sicilský kanál. Římská říše zanechala na území Itálie obrovské archeologické, kulturní a literární dědictví.

Mezi hlavní ekonomická odvětví patří turistika, strojírenství, chemický a potravinářský průmysl a módní návrhářství. Itálie je členem osmi nejvyspělejších zemí světa G8.

Rok přistoupení k EU: Zakládající člen EHS
Státní zřízení: Republika
Hlavní město: Řím
Celková rozloha: 301 263 km²
Počet obyvatel: 57,6 milionu
Měna: Euro

 Telefonní předvolba:  +39

 • Doporučujeme
Aparthotel Des Alpes ***

Aparthotel Des Alpes ***

Itálie, Val di Fiemme

8 dní od 6 990 Kč včetne všech poplatků

Apartmány LA FATTORIA

Apartmány LA FATTORIA

Itálie, Kalábrie

Atlantis Palace ***

Atlantis Palace ***

Itálie, Sicílie

8 dní od 14 990 Kč včetne všech poplatků

 • Doporučujeme
Hotel Il Patriarca - CHIUSI ****

Hotel Il Patriarca - CHIUSI ****

Itálie, Toskánsko

Hotel Il Patriarca - Chiusi je romantický hotel v krásné krajině jižního Toskánska. Hotel má vlastní recepci, lobby, úschovnu zavazadel, čítárnu, televizní místnost, WI-FI, snídárnu, jídelnu renomovanou restauraci, kavárnu, terasu a zahradu s lehátky a slunečníky, parkoviště

 • Doporučujeme
Hotel La Perla

Hotel La Perla

Itálie, Lago di Garda

 • Doporučujeme
Hotel Marechiaro ***

Hotel Marechiaro ***

Itálie, Gargano

8 dní od 6 590 Kč včetne všech poplatků

Hotel je umístěn 15 metrů od pláže s pozvolným vstupen do vody a 600 metrů od centra. Hotel je vybaven: recepce / lobby s TV sat., restaurace, 2x výtah, vyhrazené parkoviště (ve vzdálenosti 250 m); za poplatek též internet point, wi-fi připojení k internetu, prádelna; malé domácí zvíře za poplatek (25 € / týden, jen v P2 balkon); na vyhrazené pláži restaurace / pizzerie / večerní diskobar s TV, malé dětské hřiště, animační programy (od 01.06. do 07.09.). Relax a sport: plážový servis (slunečník a 2 lehátka / pokoj v ceně), hřiště na plážový volejbal a plážový tenis, terasa na aerobik a půjčovna vodních šlapadel a kajaků; za poplatek též 2x vířivka až pro 6 osob a půjčovna jízdních kol.

Hotel Nicotera Beach Village ****

Hotel Nicotera Beach Village ****

Itálie, Kalábrie

Nově vystavěný hotelový komplex Nicotera Beach Village se nachází v oblíbeném prázdninovém letovisku Nicotera, přímo u Tyrhénského pobřeží. Hotel leží mezi cistrusovým hájem a borovým lesem a je skutečnou oázou klidu. Centrum prázdninového letoviska Nicotera Marina je vzdáleno cca 3 000 m. Nejbližší restaurace, bary a nákupní možnosti jsou vzdáleny cca 3 km od hotelu. Vzdálenost od letiště v Lamezia Terme je cca 80 km.

 • Doporučujeme
Hotel Riva degli Etruschi ***

Hotel Riva degli Etruschi ***

Itálie, Toskánsko

Hotel Riva degli Etruschi-San Vicenzo leží uprostřed nádherného píniového parku jen několik kroků od soukromé pláže. centrum San Vicenzo cca 3km Pisa letiště cca 85km pláž v pěším dosahu - procházka přes píniový háj Vybavení: recepce, hotelová hala, wi-fi zdarma, parkování u hotelu zdarma, místnost pro snídaně, restaurace 5 x restaurace, 5 x bar, slunečníky zdarma u bazénu, lehátka zdarma u bazénu, plážový servis od 14.05.-11.10.2015 zdarma 1 x lehátko, 1 x slunečník na jeden pokoj zdarma 3 x venkovní bazén otevřený denně, sauna, pára, finská sauna, za poplatek na místě v Eur

 • Doporučujeme
Hotel San Marco ***+

Hotel San Marco ***+

Itálie, Ischia

Oblíbený hotelový komplex, leží na malé vyvýšenině s krásnými výhledy na záliv Citara a je vyhledáván stálými klienty pro vynikající polohu a kvalitní služby. Tropickou zahradou s palmami a termálními bazény je propojen s hotelem Royal Palm. Pro koupání v moři si můžete vybrat romantickou pláž Cava del Isola (cca 200 m) anebo slavnou Citaru (cca 400 m). Klienty okouzlí 4 termální bazény (2 venkovní a 2 vnitřní) s léčivou vodou 34-39 °C, a nové lázeňské centrum, které nabízí celou řadu léčebných procedur. Večer jste zváni do baru či kavárny, kde k tanci a poslechu hrají ostrovní umělci.

Hotel Scoglio Del Leone ****

Hotel Scoglio Del Leone ****

Itálie, Kalábrie

Hotel Scoglio Del Leone s přátelskou atmosférou se nachází na svahu a má nádherný panoramatický výhled do okolí. Nejbližší restaurace a bary jsou cca 200 m. Nákupní možnosti cca 3 km, v centru městečka Zambrone. Městečko Tropea je vzdáleno cca 9 km. Vzdálenost od letiště v Lamezia Terme je cca 40 km. Vlastní písčito-oblázková pláž s průzračně čistou vodou je vzdálena cca 400 m od hotelu a je možné využít hotelový minibus zdarma. K dispozici jsou sprchy. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma. Plážové osušky (za poplatek cca 7 EUR/kus). Příjemný hotel Scoglio Del Leone umístěný v krásném terasovitém areálu, obklopený bohatou zelení, svým hostům nabízí vstupní halu s recepcí, restauraci, dva bary a konferenční místnost. V udržované a stále zelené zahradě je jeden pěkný bazén s oddělenou částí pro děti. Lehátka a slunečníky jsou u bazénu k dispozici zdarma. Wi-Fi připojení je k dispozici na hotelové recepci zdarma. Na pokojích je možné kabelové připojení za poplatek cca 10 EUR/30 min. Hotel Scoglio Del Leone příležitostně pořádá denní animační a zábavné večerní programy (v provozu 14. 6.–7. 9.). Pro děti je zde dětské hřiště a miniklub. Zdarma si můžete zahrát plážový volejbal nebo si zacvičit ve fitness centru. Za návštěvu stojí vyhledávané a oblíbené pobřežní městečko Tropea, kde můžete navštívit zajímavé kulturní a historické památky.

 • Doporučujeme
Hotel Villa Dirce ****

Hotel Villa Dirce ****

Itálie, Lago di Garda

4* hotel Villa Dirce leží v městečku Limone sul Garda, od centra je vzdálen 2km u hlavní silnice přesto na klidném místě. 2 km od centra, 100 m od jezera Vybavení: recepce, noční hlídač, hala, klimatizované prostory, TV místnost, výtah, restaurace, bar, terasa s barovým servisem, parkoviště, sejf na recepci, bazén, whirlpool

Hotel Villaggio Stromboli ***

Hotel Villaggio Stromboli ***

Itálie, Kalábrie

Hotel Villaggio Stromboli leží na mírném svahu a nabízí nádherný výhled do okolí a zátoku letoviska Domenica di Ricadi. Nejbližší restaurace a bary jsou vzdáleny cca 300 m, obchůdky cca 2 km. Tropea je cca 9 km. Letiště v Lamezia Terme je cca 65 km

Hotel VISCOUNT **

Hotel VISCOUNT **

Itálie, Riccione

Hotel vhodný pro rodiny s dětmi i páry je ideálně situován v klidné části letoviska Riccione, 100 m od pláže a jen pár kroků od pěší promenády Via Tasso s obchody, kavárnami, dětskými hřišti a večerním trhem. Marano Beach s bohatým nočním životem (hospody, bary, diskotéky) leží nedaleko hotelu. Vybavení: Vstupní hala s recepcí, výtah, TV koutek, snídaňová místnost, restaurace, bar, venkovní terasa s posezením, parkoviště a půjčovna kol zdarma, Wi-Fi přístup na internet ve veřejných prostorách hotelu zdarma.

Residence Trunka Lunka ****

Residence Trunka Lunka ****

Itálie, Val di Fiemme

8 dní od 6 890 Kč včetne všech poplatků

 • Doporučujeme
Rezidence Tiepolo

Rezidence Tiepolo

Itálie, Bibione

Rezidence Tiepolo je vzdálena asi 80 m od pláže a 200 m od hlavní obchodní třídy.

 • Doporučujeme
Villa Al Parco ***

Villa Al Parco ***

Itálie, Ischia

Velmi oblíbený rodinný hotel, sestávající z hlavní budovy a přilehlých pavilonů, leží v krásné exotické zahradě, pouhých 500m od slavné písčité pláže San Francesco. Do živých uliček středověkého Foria se dostanete příjemnou 15min procházkou při moři nebo 5 min jízdou ostrovním autobusem. Nedaleko hotelu se nachází slavná botanická zahrada La Mortella, jejímž patronem je následník britského trůnu - princ Charles.

 • Doporučujeme
Villaggio Michelangelo / San Siro

Villaggio Michelangelo / San Siro

Itálie, Bibione

8 dní od 4 890 Kč včetne všech poplatků

Rozsáhlý komplex dvoupodlažních řadových vilek s několika bazény (Michelangelo) a sousední menší komplex jednopodlažních a dvoupodlažních řadových vilek s jedním bazénem (San Siro)

 • Doporučujeme
Villaggio Tivoli

Villaggio Tivoli

Itálie, Bibione

8 dní od 4 890 Kč včetne všech poplatků

Nachází se v Bibione – centrum v blízkosti Lunaparku a tržiště, písečná pláž je vzdálená 500 m od ubytování. Residence Tivoli - rozsáhlý komplex přízemních a dvoupodlažních řadových vilek se 2 bazény, 2x dětský bazének, dětské hřiště, 1 vyhrazené venkovní parkovací stání pro každý apartmán, za poplatek tenisový kurt.

 
Facebook