Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Itálie

Itálie

Itálie je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Itálii navíc patří území obklopené Švýcarskem Campione d´Italia. Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhénské moře a Ligurské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie. Itálie je členskou zemí Evropské unie a NATO.

Hlavním městem je od roku 1861 Řím.

Pobřeží je na západě členité se zálivy, na východě ploché. Celková délka pobřeží je asi 7600 km. Povrch převážně hornatý. Dominují Západní a Východní Alpy, na severu přesahující 4000 m n. m. včetně nejvyšší hory Monte Bianco (Mont Blanc). V nich jsou častá jezera (Lago di Garda, Lago Maqqiore, Lago di Como). Celý Apeninský a Kalabrijský poloostrov (Calabria) a největší středomořský ostrov Sicílii (Sicilia) vyplňuje pohoří Apeniny dosahující téměř 3000 m n. m. Pásmo Apenin je seismicky velmi aktivní. Na jihu se vyskytuje několik doposud činných sopek Vesuv (Vesuvio), Etna (nejvyšší činná sopka Evropy, 3323 m n. m.) a sopek v souostroví Lipari. Hospodářsky významná je Pádská nížina v okolí řeky Pád (Po). Druhým největším ostrovem Středozemního moře je Sardinie (Sardegna).

Itálie je obklopená mořem pro svůj peninsulární charakter. Středozemní moře (původně Mare Nostrum, naše moře, jak mu říkali Římané) je z historických důvodů rozděleno na čtyři části: Jaderské moře, Tyrhénské moře, nejkrásnější Jónské moře a Ligurské moře. Na západ od Sardinie se nachází Sardské moře (il mar di Sardegna) a na jih od Sicílie Sicilský kanál (il canale di Sicilia) a Maltézský kanál (il canale di Malta). Sicílii od Kalábrie odděluje Messinská úžina(lo stretto di Messina) a od Afriky Sicilský kanál. Římská říše zanechala na území Itálie obrovské archeologické, kulturní a literární dědictví.

Mezi hlavní ekonomická odvětví patří turistika, strojírenství, chemický a potravinářský průmysl a módní návrhářství. Itálie je členem osmi nejvyspělejších zemí světa G8.

Rok přistoupení k EU: Zakládající člen EHS
Státní zřízení: Republika
Hlavní město: Řím
Celková rozloha: 301 263 km²
Počet obyvatel: 57,6 milionu
Měna: Euro

 Telefonní předvolba:  +39

Apartmány LA FATTORIA

Apartmány LA FATTORIA

Itálie, Kalábrie

8 dní od 4 090 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
Hotel Eden ***

Hotel Eden ***

Itálie, Lago di Garda

8 dní od 9 800 Kč včetne všech poplatků

Hotel se nachází asi 800 m od jezera a historického centra Gardy.

  • Doporučujeme
Hotel Garda Bellevue ***

Hotel Garda Bellevue ***

Itálie, Lago di Garda

8 dní od 8 100 Kč včetne všech poplatků

Hotel Garda Bellevue se skládá ze 4 propojených budov, které mají společný bazén. Leží 100m od pláže a 300m od centra Limone. Vybavení hotelu recepce, hala, TV místnost, výtah, restaurace, bar, terasa, dětské hřiště v hotelu Sogno del Benaco, zahrada v hotelu Sogno del Benaco, parkoviště, garáže za poplatek (4€/den), bazén, sauna, turecké lázně, whirlpool, solárium. Hotel je vzdálený cca 300 m od centra a 100 m od jezera.

  • Doporučujeme
Hotel Marechiaro ***

Hotel Marechiaro ***

Itálie, Gargano

8 dní od 5 890 Kč včetne všech poplatků

Hotel je umístěn 15 metrů od pláže s pozvolným vstupen do vody a 600 metrů od centra. Hotel je vybaven: recepce / lobby s TV sat., restaurace, 2x výtah, vyhrazené parkoviště (ve vzdálenosti 250 m); za poplatek též internet point, wi-fi připojení k internetu, prádelna; malé domácí zvíře za poplatek (25 € / týden, jen v P2 balkon); na vyhrazené pláži restaurace / pizzerie / večerní diskobar s TV, malé dětské hřiště, animační programy (od 01.06. do 07.09.). Relax a sport: plážový servis (slunečník a 2 lehátka / pokoj v ceně), hřiště na plážový volejbal a plážový tenis, terasa na aerobik a půjčovna vodních šlapadel a kajaků; za poplatek též 2x vířivka až pro 6 osob a půjčovna jízdních kol.

Hotel VISCOUNT **

Hotel VISCOUNT **

Itálie, Riccione

8 dní od 7 290 Kč včetne všech poplatků

Hotel vhodný pro rodiny s dětmi i páry je ideálně situován v klidné části letoviska Riccione, 100 m od pláže a jen pár kroků od pěší promenády Via Tasso s obchody, kavárnami, dětskými hřišti a večerním trhem. Marano Beach s bohatým nočním životem (hospody, bary, diskotéky) leží nedaleko hotelu. Vybavení: Vstupní hala s recepcí, výtah, TV koutek, snídaňová místnost, restaurace, bar, venkovní terasa s posezením, parkoviště a půjčovna kol zdarma, Wi-Fi přístup na internet ve veřejných prostorách hotelu zdarma.

  • Doporučujeme
Rezidence Tiepolo

Rezidence Tiepolo

Itálie, Bibione

10 dní od 3 790 Kč včetne všech poplatků

Rezidence Tiepolo je vzdálena asi 80 m od pláže a 200 m od hlavní obchodní třídy.

Villaggio CLUB LE MUSE

Villaggio CLUB LE MUSE

Itálie, Kalábrie

8 dní od 5 990 Kč včetne všech poplatků

Komplex apartmánů (A3) a vilek (B4V, B5V) se nachází na klidném místě, odkud je krásný výhled na nedaleký ostrov Stromboli, okolní pobřeží a hory. Vybavení: recepce, bar, restaurace, Wi-Fi připojení (za poplatek), bazén se slunečníky a lehátky, dětský koutek, animační programy (cca 1/7-31/8), hřiště na minifotbal, volejbalové hřiště, tenisový kurt, na pláži volejbal a kanoe. Pláž se nachází 50m od apartmánů. Bílý hrubší písek, místy s kamínky, plážový servis (1 slunečník + 2 křesla/ apartmán) zahrnutý v ceně pobytu.

  • Doporučujeme
Villaggio Michelangelo / San Siro

Villaggio Michelangelo / San Siro

Itálie, Bibione

8 dní od 4 490 Kč včetne všech poplatků

Rozsáhlý komplex dvoupodlažních řadových vilek s několika bazény (Michelangelo) a sousední menší komplex jednopodlažních a dvoupodlažních řadových vilek s jedním bazénem (San Siro)

  • Doporučujeme
Villaggio Tivoli

Villaggio Tivoli

Itálie, Bibione

8 dní od 4 490 Kč včetne všech poplatků

Nachází se v Bibione – centrum v blízkosti Lunaparku a tržiště, písečná pláž je vzdálená 500 m od ubytování. Residence Tivoli - rozsáhlý komplex přízemních a dvoupodlažních řadových vilek se 2 bazény, 2x dětský bazének, dětské hřiště, 1 vyhrazené venkovní parkovací stání pro každý apartmán, za poplatek tenisový kurt.

 
Facebook