Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Řecko > Rhodos

Rhodos - Řecko

Rhodos - Řecko

Rhodos je čtvrtý největší řecký ostrov s nejmírnějším klimatem z celého Středomoří, nazývaný také ostrovem věčného slunce. Nabídne Vám vše pro strávení příjemné dovolené: romantická zákoutí u pobřeží, dlouhé písčité nebo oblázkové pláže, hory, zelené lesy, malebné vesničky ve vnitrozemí, rušné ulice plné obchůdků, restaurací a barů a v neposlední řadě i množství antických památek. Kdysi se zde tyčil šestý div světa Rhodský kolos - asi 35 m vysoká socha bájného boha slunce Hélia, který v ruce třímal planoucí pochodeň a pod rozkročenýma nohama jako bránou vplouvaly do přístavu lodě. Ostrov vyhlásilo UNESCO za světovou přírodní a kulturní památku.

Rhodos je řecký ostrov v Egejském moři, největší z Dodekánských ostrovů. Leží v jihovýchodní části archipelágu u pobřeží malé Asie, od kterého jej dělí průliv široký 9 až 10 km. Hlavním městem je Rhodos v němž žije asi 60 000 obyvatel.

Dle mnoha antických spisovatelů je původ Rhodu nerozlučně spjat s bájí o Diovi a Héliovi. Podle této báje z řecké mytologie se Zeus po vítězství nad Titány rozhodl rozdělit Zemi mezi Olympské bohy. Jediný, na koho se nedostalo, byl Hélios – bůh slunce, neboť ve chvíli, kdy se Země dělila, putoval se svým slunečním vozem po obloze a nikdo si na něj nevzpomněl. Když se vrátil a domáhal se svého podílu, Zeus ho sice politoval, ale sdělil mu, že to už není možné, neboť ostatní bohové by byli nespokojeni. Hélios tedy požádal Dia i ostatní bohy o souhlas s tím, že mu připadne země, která se sama vynoří z moře. Jakmile souhlasili, vynořil se z modrého moře ostrov. Hélios jej ozářil svým jasem a učinil jej nejkrásnějším ostrovem v Egejském moři.

Připravili jsme pro Vás zájezdy do klidné rybářské vesničky Stegna, letoviska Kolymbia, které je ideální pro rodinnou dovolenou a rušného střediska Faliraki, které je vhodné pro všechny generace.

  • Doporučujeme
Hotel Andriana Princess Res. Spa *****

Hotel Andriana Princess Res. Spa *****

Řecko, Rhodos

Moderní designový hotel v blízkosti krásné písčito-oblázkové pláže na jihovýchodním pobřeží v letovisku Kiotari s vysokým standardem služeb a krásným ubytováním, dobrá volba pro náročné klienty.

  • Doporučujeme
Hotel Kabanari Bay ***

Hotel Kabanari Bay ***

Řecko, Rhodos

Menší hotelový komplex vystavěný v tradičním řeckém stylu v pěkné zahradě, jednoduché ubytování pro nenáročné klienty za velmi příznivou cenu ve velmi klidné lokalitě.

  • Doporučujeme
Hotel Lagonas Beach ***

Hotel Lagonas Beach ***

Řecko, Rhodos

Menší hotel ve vyhledávaném letovisku Faliraki - v těsném sousedství hotelu Faliraki Bay, v blízkosti krásné písčité pláže a v dosahu centra letoviska pěší procházkou.

  • Doporučujeme
Hotel Lindos Princess ****+

Hotel Lindos Princess ****+

Řecko, Rhodos

Vyhledávaný hotelový komplex v duchu tradiční řecké architektury se skvělou polohou přímo u krásné pláže, výtečnou kuchyní a kvalitními službami, dobrá volba pro rodiny s dětmi i pro náročnější klienty.

Hotel Meropi ***

Hotel Meropi ***

Řecko, Rhodos

Velmi příjemný komplex studií a apartmánů v klidné lokalitě, v pěší dostupnosti rušného letoviska Faliraki.

Hotel Mitsis Grand *****

Hotel Mitsis Grand *****

Řecko, Rhodos

Vyhledávaný hotel s bohatým programem all inclusive. Skvělá poloha v hlavním městě Rhodos - v blízkosti "Starého města" - pod záštitou UNESCO, v blízkosti oblázkové pláže - pouze přes pobřežní silnici.

  • Doporučujeme
Hotel Porto Angeli ****

Hotel Porto Angeli ****

Řecko, Rhodos

Hotelový komplex v krásné zahradě, ideální pro rodinnou dovolenou, je novinkou v naší nabídce

Hotel Rodos Palladium *****

Hotel Rodos Palladium *****

Řecko, Rhodos

Luxusní moderní hotelový komplex s vysokou kvalitou služeb u krásné písčtito-oblázkové pláže.

zpět

 
Facebook