Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Řecko > Rhodos

Rhodos - Řecko

Rhodos - Řecko

Rhodos je čtvrtý největší řecký ostrov s nejmírnějším klimatem z celého Středomoří, nazývaný také ostrovem věčného slunce. Nabídne Vám vše pro strávení příjemné dovolené: romantická zákoutí u pobřeží, dlouhé písčité nebo oblázkové pláže, hory, zelené lesy, malebné vesničky ve vnitrozemí, rušné ulice plné obchůdků, restaurací a barů a v neposlední řadě i množství antických památek. Kdysi se zde tyčil šestý div světa Rhodský kolos - asi 35 m vysoká socha bájného boha slunce Hélia, který v ruce třímal planoucí pochodeň a pod rozkročenýma nohama jako bránou vplouvaly do přístavu lodě. Ostrov vyhlásilo UNESCO za světovou přírodní a kulturní památku.

Rhodos je řecký ostrov v Egejském moři, největší z Dodekánských ostrovů. Leží v jihovýchodní části archipelágu u pobřeží malé Asie, od kterého jej dělí průliv široký 9 až 10 km. Hlavním městem je Rhodos v němž žije asi 60 000 obyvatel.

Dle mnoha antických spisovatelů je původ Rhodu nerozlučně spjat s bájí o Diovi a Héliovi. Podle této báje z řecké mytologie se Zeus po vítězství nad Titány rozhodl rozdělit Zemi mezi Olympské bohy. Jediný, na koho se nedostalo, byl Hélios – bůh slunce, neboť ve chvíli, kdy se Země dělila, putoval se svým slunečním vozem po obloze a nikdo si na něj nevzpomněl. Když se vrátil a domáhal se svého podílu, Zeus ho sice politoval, ale sdělil mu, že to už není možné, neboť ostatní bohové by byli nespokojeni. Hélios tedy požádal Dia i ostatní bohy o souhlas s tím, že mu připadne země, která se sama vynoří z moře. Jakmile souhlasili, vynořil se z modrého moře ostrov. Hélios jej ozářil svým jasem a učinil jej nejkrásnějším ostrovem v Egejském moři.

Připravili jsme pro Vás zájezdy do klidné rybářské vesničky Stegna, letoviska Kolymbia, které je ideální pro rodinnou dovolenou a rušného střediska Faliraki, které je vhodné pro všechny generace.

  • Doporučujeme
Hotel Meropi ***

Hotel Meropi ***

Řecko, Rhodos

  • Doporučujeme
Hotel Mitsis Faliraki Beach ****

Hotel Mitsis Faliraki Beach ****

Řecko, Rhodos

  • Doporučujeme
Hotel Porto Angeli *****

Hotel Porto Angeli *****

Řecko, Rhodos

  • Doporučujeme
Hotel Relax ***+

Hotel Relax ***+

Řecko, Rhodos

zpět

 
Facebook