Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Řecko > Santorini

Santorini - Řecko

Santorini - Řecko

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Santorini není ještě tolik zasažen masovou turistikou, hotely, penziony jsou spíše méně kapacitní a plně zapadají do neobvyklého charakteru ostrova. Je také nejjižnějším ostrovem ze souostroví Kyklad, na rozhraní Egejského a Krétského moře, asi 110 km severně od Kréty a 220 km jihovýchodně od hlavního města Řecka - Athén.

Současný tvar ostrova je výsledkem obrovského sopečného výbuchu z dávné doby asi 1500 let před n.l. Byl to nejsilnější známý sopečný výbuch v historické době, asi desetkrát silnější než výbuch legendární sopky Krakatoa. Celé souostroví Santorini je touto sopečnou historií na každém kroku poznamenáno. Nejkrásnější pohledy jsou právě do obřího zatopeného megakráteru, po jehož obvodu zbyly malé ostrovy a uprostřed něhož se začíná objevovat nový ostrov z lávy - Nea Kamenni (tedy "nové kamení").Z původního ostrova zůstal jen mořem zalitý kráter, obklopený kruhem rozeklaných skalisek, ostrůvků a zbytkem bývalého ostrova vykousnutého do tvaru půlměsíce.Erupce byla tak silná, že pravděpodobně způsobila zánik Minojské civilizace na nedaleké Krétě. Panují domněnky, že právě zde ležela bájná Platónova Atlantida.Dříve se ostrov nazýval Strongyli nebo Kallisti – v překladu nejkrásnější. Později dostal jméno Thira, podle vůdce místních obyvatel. Dodnes se takto jmenuje hlavní město.

Jestliže chcete poznat i nějaké památky na ostrově, pak se určitě vydejte do Ruin starobylé Théry. Stojí to za to, a pokud přijdete se západem slunce, tak se váš zážitek ještě umocní, protože slunce prosvítá těmi ostrůvky na druhé straně kráteru.

  • Dlouhé a široké pláže na východě ostrova pokrývá lávový písek, díky kterému dotváří idylku křišťálově čisté Egejské moře.
  • Dovolenou a odpočinek u moře na Santorini je vhodné doplnit poznáváním ostrova i jeho okolí.

Santorini má oválný tvar o rozměrech zhruba 17 km od severozápadu k jihovýchodu a šířce 13 km. Hlavním a zdaleka největším ostrovem, obepínajícím obloukovitě celý sever, východ a jih souostroví je Thíra, na severozápadě jeho protějšek tvoří ostrov Thirasia a obvod na západě uzavírá ostrůvek Aspronisi. Uprostřed mezi nimi leží dvojice ostrovů Nea Kaimeni a Palea Kaimeni. Zatímco z vnější strany se povrch od pobřeží zvedá postupně, směrem dovnitř laguny spadají do moře 200 až 300 m vysoké skalní stěny. Celková rozloha je 71 km² a nejvyšší vrchol Profitis Ilias ční 567 m nad mořskou hladinu. Souostroví má zhruba 10 000 stálých obyvatel a je významným střediskem turistického ruchu.

Hotel Belvedere Suites ****

Hotel Belvedere Suites ****

Řecko, Santorini

Krásný 4* hotel nabízí kvalitní služby a výhledy na Egejské moře a sopku Calderu. V předchozích letech hotel prošel rekonstrukcí s architekturou v kykládském stylu. Doporučujeme pro strávení nejen romantické a odpočinkové dovolené.

  • Doporučujeme
Hotel Kamari Beach ***+

Hotel Kamari Beach ***+

Řecko, Santorini

Velmi žádaný hotel v centru Kamari a přímo u promenády vám představujeme jako žhavou novinku. Věříme, že se zde bude líbit klientům všech věkových kategorií i rodinám s dětmi.

  • Doporučujeme
Hotel Koralli ***

Hotel Koralli ***

Řecko, Santorini

Malý rodinný hotel (max. 15 pokojů) se nachází cca 20 m od písčito-oblázkové pláže a 100 m od centra Kamari.

Hotel RK ****

Hotel RK ****

Řecko, Santorini

Hotel typu boutique, kompletně renovovaný v r. 2013, nabízí služby na velmi dobré úrovni a má skvělou polohu. Je výbornou volbou i pro náročnější klienty.

  • Doporučujeme
Hotel Santo Miramare ****

Hotel Santo Miramare ****

Řecko, Santorini

Tento luxusní hotel, postavený v tradičním kykladském stylu, je vhodný i pro náročné klienty. Nabízí velmi kvalitní služby a příjemnou atmosféru. Komplex je v klidné části letoviska, živé centrum s promenádou je přitom na dosah

  • Doporučujeme
Hotel Santorini Reflexions Volcano ***

Hotel Santorini Reflexions Volcano ***

Řecko, Santorini

Hotel s úchvatnými výhledy na Středozemní moře, na boční straně sopečného skaliska ve městě Fira. Hotel pouze pro osoby starší 16 let.

  • Doporučujeme
Studia Blue Sea ***

Studia Blue Sea ***

Řecko, Santorini

Rodinný, velmi oblíbený, barevnými bougainvilliemi zaplavený hotel a studia s dobrou polohou v blízkosti pláže i centra střediska, s milou atmosférou. V rámci komplexu Blue Sea nabízíme ubytování pouze v nové budově s vybavenými studii, kde jsou v ceně také snídaně.

  • Doporučujeme
Studia Mark & Joanna ***

Studia Mark & Joanna ***

Řecko, Santorini

  • Doporučujeme
Studia Villa Limnes ***

Studia Villa Limnes ***

Řecko, Santorini

zpět

 
Facebook