Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Jižní Slovensko > Podhájska

Podhájska - Jižní Slovensko

Podhájska - Jižní Slovensko

Termální koupaliště Podhájska je "slovenské moře" u Nových Zámků.

Termální lázně Podhájská - vyhledávané místo, které má celoroční provoz se rozprostírá na ploše 14 ha. Jeho voda je světovým unikátem s blahodárnými učinky na celý organismus, srovnatelná s vodou Mrtvého moře. Voda v Podhájské léčí obtíže dýchacích cest, pohybové ústrojí a kůže. Léčivě působí na lidi, kteří trpí průduškovými chorobami dýchacích cest. Napomáhá léčbě dny, stimuluje štítnou žlázu, působí na doléčení zlomenin, zmírňuje bolestivé stavy způsobené revmatizmem, cévními a kloubními onemocněními, či přetrvávajícími bolestmi zad i krční páteře, ale poskytuje také úlevu unaveným a pracovně vyčerpaným lidem. 

Obec se nachází na hlavním silničním tahu Šurany – Levice. Jedná se o jeden z nejžádanějších termálních areálů Slovenska se slanou, horkou a silně mineralizovanou vodou, která se svým složením podobá vodě z Mrtvého moře. K dispozici je několik bazénů (sedací, plavecký, dětský) a tobogán. V areálu je i velké množství stánků s občerstvením a restaurace.

V areálu koupaliště, které bylo v roce 2004 kompletně zrekonstruováno, je bazén s termální vodou teplou 38 °C s celoročním provozem, který v zimních měsících nabízí též noční koupání do 20 hodin. Dále jsou zde dva velké bazény s termální vodou 31–35 °C, vhodné i pro děti, které jsou v provozu od května do října. V této době jsou také k dispozici dva studené plavecké bazény s různou hloubkou vody, bazén s tobogánem, studený dětský bazén s vodotryskem a pro nejmenší brouzdaliště se skluzavkami.

Součástí koupaliště jsou stánky s občerstvením, venkovní restaurace a cukrárny a také travnaté terasy, připomínající spíše botanickou zahradu, vhodné pro odpočinek v soukromí. Pro děti je určeno hřiště s různými prolézačkami a trampolínou. V těsném sousedství „horkého bazénu“ je venkovní bazén s hydromasážními tryskami a relaxačně-rekondiční pavilon, jehož součástí jsou šatny, sprchy, odpočinkové prostory s lehátky, sauna, fitcentrum, kosmetický salon, masáže, ale také restaurace, cukrárna nebo kadeřnictví.

S nadsázkou by se dalo říci, že Slovensko má moře. Zdejší voda se svým složením velmi podobá Mrtvému moři. Její zdroj pochází ještě z třetihorního zřídla. Blahodárné a léčebné účinky termálů Podhájská jsou pozorovány zejména u následujících obtíží:

* nemoci dýchacích cest, průdušky, astma

* kožní onemocnění, lupénka a ekzémy (účinek síranů)

* revmatizmus, bolesti kloubů; stabilizuje artrózu, artritidu, osteoporózu, dnu (lithium); pomáhá doléčení zlomenin (fosforečnany a vápník)

* bolesti zad/páteře (bromidy tišící bolest)

* štítná žláza (jodidy)

* cévní onemocnění

* kosmetické a dermatologické účinky (kyselina křemičitá a boritá)

Od roku 1973 je voda čerpána z geotermálního pramene silně mineralizované vody, a to z hloubky 1 900 m.

Penzion Cima

Penzion Cima

Jižní Slovensko, Podhájska

zpět

 
Facebook