Jana Kalvodová, JK BUS

Poklady a perly Dalmácie s výletem do bosenského Mostaru

kufr

Termín:27.05. (Pá) - 05.06. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 7 nocí

ID hotelu:788624

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 6 575 Kč

Ubytování
MONO/BILO – ubytování pro 2 osoby, kuchyňský kout, vlastní sociální příslušenství, možnost přistýlky pro 3. osobu TRILO – ubytování pro 4 osoby, dvě samostatné ložnice, společný kuchyňský kout, společné sociální příslušenství
Příplatky
1lůžkový pokoj – 2 990 Kč (na vyžádání), 7x polopenze - 2 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
MAKARSKÁ RIVIÉRA - ŠIBENIK – NP KRKA – DUBROVNÍK – SALONA – SPLIT – TROGIR – MOSTAR – BIOKOVO - NP PLITVICKÁ JEZERA
Svozové trasy
A, B, C, D, E2, F
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna ve večerních hodinách.
2. den
Ráno přijedeme na MAKARSKOU RIVIÉRU, kde se ubytujeme a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži. Tato slunná perla dalmátského pobřeží je obklopená průzračným Jaderským mořem a leží pod štíty velkolepého horského masívu Biokovo.
3. den
Volný den věnujeme relaxaci u moře, fakultativně se vydáme na výlet do ŠIBENIKU (UNESCO) - 350 HRK/os.který je považován za nejlépe chráněný přístav na Jadranu a je obklopen 240 ostrovy. Během prohlídky města zhlédneme katedrálu sv. Jakuba, nejvýznamnější renesanční stavbu v zemi. Naši pozornost upoutají také někdejší opory městského opevnění – pevnosti sv. Anny, sv. Jana a pevnost Šubičevac. Po prohlídce Šibeniku zavítáme do chorvatského NÁRODNÍHO PARKU KRKA, který se skládá ze soustavy peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se budeme moci vykoupat. V parku lze vidět, mimo řadynádherných vodopádů a peřejí, přibližně 860 druhů různých rostlin a několik druhů živočichů (ptáci, plazi, ryby a další). Celý park se nachází v zalesněné oblasti, což znamená, že i ve velmi horkém dni je zde velmi příjemný chládek. Vrátíme se na ubytování.
4. den
Po snídani odjedeme do DUBROVNÍKU (UNESCO), „perly Jadranu“. Irský dramatik George Bernard Shaw o tomto městě kdysi prohlásil: „ Ten, kdo hledá ráj na zemi, musí navštívit Dubrovník.“ Historické centrum města pochází z pozdního středověku, až do dnešní doby se dochoval charakter jedinečného městského celku opásaného hradbami. Přestože město bylo hodně poničeno zemětřesením v roce 1667, podařilo se v Dubrovníku zachovat gotické, renesanční a barokní kostely, kláštery, paláce a fontány. Projdeme si jeho úzké křivolaké uličky a kostely lemovaná náměstí. Nejkrásnější pohled na město a přístav se nám však naskytne z prstence širokých městských hradeb, které si budeme mít možnost obejít. Podvečer se vrátíme na ubytování.
5. den
Dnešní den máme jedinečnou šanci navštívit staré antické město SALONA (UNESCO) se zbytky antického světa. Dva tisíce let starý areál nabízí podhled na památky tří kulturních epoch. Svou stopu zde zanechala antika, starokřeštanská kultura i raný středověk. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť nejen v Chorvatsku, ale v celé jihovýchodní Evropě. Po prohlídce Salony dojedeme do SPLITU (UNESCO), města se značným množstvím kulturních památek. K jeho pozoruhodnostem patří archeologické, etnografické, námořní, přírodně historické muzeum, galerie Meštrovic, a v neposlední řadě Diokleciánův palác. Odpoledne se zastavíme v TROGIRU (UNESCO). Staré město se tísní na ostrovní šíji mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Z architektonického hlediska je město považováno za jedno z nejkrásnějších míst na Jadranu. Opravdovým skvostem je románská katedrála sv. Vavřince ze 13. století. Úzké uličky, malá sevřená náměstí nebo tmavá podloubí, která jakoby sváděla k chvilkovému posezení v některé z nesčetných taveren a k vychutnávání jedinečné atmosféry města chorvatských králů. Odpoledne se vrátíme na ubytování.
6. den
Volný den k relaxaci u moře, zájemci mohou fakultativně podniknout půldenní výlet do pohoří BIOKOVO či rybí piknik. Biokovo je nádherné mohutné pohoří, součást rozsáhlé dinárské horské soustavy. Táhne se nad Makarskou riviérou v délce 36 km a šířce 7 až 9 km. Tento obrovský masiv vytváří letoviskům Makarské riviéry při pohledu od moře zcela jedinečnou kulisu.
7. den
Okouzlující atmosféru orientu budeme nasávat ve městě MOSTAR (UNESCO). Neodmyslitelným symbolem města je dnes již replika starého tureckého mostu přes řeku Neretvu. Najdeme tu křivolaké uličky s dílnami kovotepců, rozsáhlé tržiště nebo mešity s vysokými štíhlými minarety. Není možno navštívit Mostar a neochutnat pravou tureckou kávu servírovanou v tradiční džezvě. Odpoledne odjedeme zpět na ubytování.
8. den
Volný den k relaxaci u moře.
9. den
Po snídani odjedeme zpět do ČR, po cestě zavítáme do nejznámějšího NP Chorvatska - PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO). Tento park patří k nejúchvatnějším přírodním sceneriím v Evropě. Než se vody Proščanského jezera změní v řeku Koranu a dotečou do moře, překonají výškový rozdíl víc než sto padesát metrů, protnou šestnáct jezer a vytvoří bezmála stovku vodopádů. To vše na pouhých sedmi kilometrech! Naučná stezka nás povede kolem řady kaskádovitých travertinových jezírek s průzračně čistou vodou, vzájemně propojených soustavou vodopádů. Po prohlídce se vydáme opět na cestu.
10. den
Příjezd do Brna v ranních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 7× ubytování v apartmánech s příslušenstvím, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů a národních parků – doporučená částka cca 100 €, pobytovou taxu, služby místního průvodce v Dubrovníku.
Poznámka
Plánovaný odjezd z Brna - 18:00, předpokládaný příjezd do Brna 07:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Poklady a perly Dalmácie s výletem do bosenského Mostaru

destinace: Chorvatsko, Dalmácie, Igrane

termín:27.05. (Pá) - 05.06. (Ne) 2022 (10 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Poklady a perly Dalmácie s výletem do bosenského Mostaru
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...