Jana Kalvodová, JK BUS

Ledovec Dachstein - pohodová letní turistika

kufr

Termín:24.06. (Pá) - 26.06. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:3 dny, 2 noci

ID hotelu:652162

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 5 007 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj - 1 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Slevy
Dítě do 12 let - 700 Kč.
Trasa
BAD ISCHL – HALLSTATT – SCHLADMING – DACHSTEIN – UNTERTAL - RIESACHWASSERFALL– PLANAI - ADMONT
Svozové trasy
A, B, D, E2
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Kolem poledne přijedeme do lázeňského císařského sídla BAD ISCHL. Ne náhodou si jej za své letní sídlo vybral sám císař František Josef I. Odpoledne zavítáme do historického HALLSTATTU (UNESCO), romantického města, které si během naší procházky prohlédneme. Dozajista nám učaruje nádherná místní krajina a magické Halštatské jezero. Ve večerních hodinách přijedeme do Schladmingu, kde se ubytujeme. Z jedné strany budeme mít impozantní ledovec Dachstein, z druhé strany Schladmingské Taury – jehož centrem je právě středověké městečko SCHLADMING.
2. den
Po snídani podnikneme fascinující jízdu lanovkou na ledovec DACHSTEIN, a to až do výšky 2 700 m. Dachsteinský ledovec je nejnavštěvovanější turistickou destinací ve Štýrsku. Zde budeme moci navštívit ledový palác, projít se po visutém mostě s prosklenou vyhlídkovou plošinou. Návštěva Ledového paláce nás zavede hluboko do nitra ledovce Dachstein, kde se ponoříme do fascinujícího světa ledu, světla a zvuku a necháme se okouzlit zářící čistotou ledu a mystickou hudbou. Odpoledne nás čeká turistika v oblasti UNTERTAL, spojena s návštěvou největšího vodopádu ve Štýrsku, 70 m vysokého RIESACHWASSERFALL. Vystoupáme v oparu tříštících se vod po visutých lávkách a kovových žebřících, zážitkem bude lanový most nad padesátimetrovou propastí, který se houpe pod každým, kdo na něj vkročí. Program dnešního dne zakončíme procházkou Schladmingem, dějištěm MS v alpském lyžování v roce 2014. Vrátíme se na ubytování.
3. den
Po snídani se rozloučíme se Schladmingem výjezdem lanovkou na PLANAI, odkud se nám nabízí nádherný panoramatický pohled na celou oblast. Zde se také nachází nejvýše položené dětské hřiště. Poté se přesuneme do benediktínského kláštera ADMONT, architektonického klenotu, kde se velebnost barokní architektury snoubí s moderním uměním. Klášter v Admontu vyniká největší klášterní knihovnou na světě. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 2x ubytování v penzionu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, 2x polopenzi, Schladming-Dachstein Sommercard - všechny vstupy v ceně, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
pobytové taxy.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 07:00, plánovaný příjezd do Brna 22:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Ledovec Dachstein - pohodová letní turistika

destinace: Rakousko, Štýrsko, Štýrsko - ostatní

termín:24.06. (Pá) - 26.06. (Ne) 2022 (3 dny, 2 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

Ledovec Dachstein - pohodová letní turistika
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...